WITAMY:) OFERTA:) FORTEPIAN:) WOKAL:) GOSPEL:) STUDIO:) SLUB:) GALERIA:) MP3:) CENNIK:) KSIAZKI:) KONTAKT:) ARCHIWUM:)       

 

 

 

  Nauka gry na fortepianie
z bohaterami Nutek z Pięciodróżki

 

 

Zapraszam na naukę gry na fortepianie wg autorskiej metody z bohaterami Pięciodróżki. To metoda dla każdego. Dla dzieci lubiących klawisze, naklejki, kolory i książeczki z zabawnymi nutkami na pięciolinii oraz dla dorosłych będących chociaż trochę wzrokowcami i z tego powodu dopełniająco korzystających z kolorowych "ludzików" dla szybszego poznania nut w pierwszej fazie ich rozumienia i czytania. Nutki z Pięciodróżki, dodają skrzydeł także podczas nauki muzykowania ze słuchu, ponieważ każda z nich jest inna i pozwalają uczącemu wyobrazić sobie np. kierunek melodii podczas jej muzycznej realizacji. Warto wiedzieć, że bez względu na to czy jesteśmy wzrokowcami, słuchowcami, czy kinestetykami, to w jaki sposób zdobywamy informacje, zależy również od tego która z półkul jest u nas dominująca. Lewa półkula odpowiada za logiczne myślenie, analizę, zasady, mowę, matematykę... prawa natomiast za intuicję, kreatywność, twórczość, uczucia, muzykę, sztukę, taniec...

Podczas lekcji korzystam z własnych, autorskich podręczników.


Jest to seria książek z nagraniami audio opracowanych wg metody pt. "Nutki z Pięciodróżki". Książki służą do nauki nut, gry na fortepianie lub innych instrumentach cztających w kluczu wiolinowycm lub wiolinowym i basowym (np. flet prosty, fortepian, keyboard). Ksążeczki są pomocą dla instruktorów mających swoich wychowanków w grze na instrumencie lub rodziców samodzielnie pracujących z dziećmi w domu.

OPIS METODY dla uczących się samodzilenie, rodziców, nauczycieli:

Metoda polega na kształceniu słuchu muzycznego oraz przedstawieniu dzieciom nut w jak najbardziej atrakcyjny sposób poprzez uosobienie ich w opowieści oraz kolorową grafikę. Nutki o cechach bohaterów z krainy Pięciodróżki czytamy w szerokich liniach. Każda posiada pewne cechy charakteru, swoje przygody oraz indywidualne kolory ubioru. Do wybranych książeczek dołączone są płyty CD audio, które regularnie słuchane pozwalają osłuchać dzieci z materiałem. Jeżeli podczas rozczytywania utworu, który jest dla dziecka słuchowo znajomy, uczeń zrobi błąd melodyczny lub rytmiczny w przeczytaniu nuty, będzie mógł poprawić się prawie tak szybko jak z nauczycielem, gdyż melodia nie będzie pasowała na ucho do tej którą zna. Wiadomości z płyty które uczeń słyszy np. podczas zabawy, będą także pomocne w nauce z instruktorem.

Metoda pozwala na poznaniu nut w różnych kluczach, gdyż każdy klucz posiada te same nazwy nut i podobne kolory, a nuty zmieniają jedynie miejsce. Każda nutka jest niepowtarzalna, jest ich siedem, posiadają swoich imienników na innych polach i liniach. Tak jak w klasie jest Franek jeden i drugi, tak na PIęciodróżce mieszka nutka Cieszysław nr jeden na osiedlu oktawy razkreślnej i Cieszysław nr dwa na osiedlu oktawy dwukreślnej, czyli - c1, c2, c3, c mały Cieszysław i C wielki Cieszysław z oktawy wielkiej mieszkający w Basowie.
Metoda sprawia, ze dzieci chętnie grają na fortepianie czytając nuty w obu kluczach wiolinowym i basowym. Umiejętność czytania nut tak jak czytanie książek, pozwala nam na większy rozwój i poznanie różnych utworów.
Z metodą czytania nut z bohaterami Pięciodróżki, możemy z szybszym rezultatem czytać nuty i skupić się na technice gry. Czytanie nut już nie zniechęca i nie blokuje w rozwijaniu techniki palców prawej i lewej ręki.


Przyjemność czytania nut to:
ŁATWOŚĆ W NAUCE CZYTANIA NUT I WSTĘP DO BIEGŁOŚCI W CZYTANIU NUT
POZNAWANIE SZERSZEGO WACHLARZA UTWORÓW
PRZYJEMNOŚĆ SŁUCHANIA UTWORÓW SPOD SKRZYDEŁ WŁASNYCH RĄK
MOŻLIWOŚĆ WŁASNEGO KOMPONOWANIA
UMUZYKALNIENIE ORAZ KSZTAŁCENIE SŁUCHU I POCZUCIA RYTMU W ZABAWACH Z NUTKAMI JEST PROSTE I LUBIANE
NUTKI Z PIĘCIODRÓŻKI MOGĄ POSIADAĆ RÓZNE KLUCZE I GRAĆ NA RÓŻNYCH INSTRUMENTACH (np w kluczu wiolinowym zagrają na skrzypcach, flecie, fortepianie, gitarze, natomiast w kluczu basowym, zagrają na fortepianie, gitarze basowej czy wiolonczeli)
NUTKI Z PIĘCIODRÓŻKI MAJĄ DUŻO PRZYJACIÓŁ, DLATEGO MOGĄ GRAĆ W RÓŻNYCH REJESTRACH, WYŻEJ I NIŻEJ

Imiona:
c jak CIESZYSŁAW
d jak DAREK
e jak EWELINKA
f jak FRANEK
g jak GRZEŚ
a jak ANDRZEJ
h jak HENRYK lub b jak BOŻYSŁAW
więcej:
http://www.sklep.syjud.pl/5-ksiegarenka-nutki-z-pieciodrozki-ksiazki-plyty-mterialy-pomocnicze-do-nauki-dla-uczniow-nauczycieli-rodzicow-c-1.html

Zapraszam do wspólnej zabawy muzyką
autorka Barbara Syjud-Kwaśniewska

 

        


   

Rok 2019/2020

Polecam:

Trwają zapisy na kształcenie muzyczne 2019/2020:

 

INDYWIDUALNY ROCZNY KURS ŚPIEWU "Odkryj serce SŁOWIKA"

więcej

 

Zespół POLISHGOSPEL Zajęcia bezpłatne.
Strona zgłoszenia.

więcej

 

więcej

więcej

 

więcej

więcej

 

Koncert Końcoworoczny 2018/19 FOTO

Studio Artystyczne Syjud

klasa II i III
Fortepian i śpiew
Zdjęcia: Bartłomiej Orzeł

więcej

 

 

 

 

Koncert Uczniów gry na fortepianie oraz śpiewu w programie "Śpiewam i Gram" kl. II-III Studia Artystycznego SYJUD kończący rok szkolny 2018/2019

Koncert odbędzie się 15.06.2019 o godz. 16.30 w Klubie LIteratury i Muzyki we Wrocłwiu. Zapraszamy.

więcej

 

 

Kurs gry na KAZOO

 

więcej 

 

 

Nauka gry na fortepianie - nuty z bohaterami Pięciodróżki

więcej

Lubisz zabawy słuchowe?

 

Oto jedna z lekcji kształcenia słuchu.

więcej

 

 

Odbył się KONCERT UCZNIÓW Studia Artystycznego SYJUD

Przybieżeli do Betlejem pasterze i mędrcy aby przywitać  i złożyć pokłon narodzonemu Zbawicielowi ! i my także grając i śpiewając!

 

 

więcej

 

 

 

> polecane artykuły:
Śpiew w muzykoterapii. Twój głos powie Ci jak wysokie masz poczucie własnej wartości.
> Czytaj więcej